Zespół PBGOT zakończył prace badawcze na Łotwie prowadzone na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas badań odnaleziono szczątki dwóch żołnierzy Wojska Polskiego w pobliżu Dyneburga (Daugavpils) na Łotwie. Żołnierze polegli jesienią 1919 roku w walkach z bolszewikami. Zespół kontynuował ..
Jan Józef Kasprzyk, p. o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wraz z Krzysztofem Kozłowskim, Wojewodą Zachodniopomorskim odwiedzili dziś Polską Bazę Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów. Fot. Łukasz Szełemej
14 czerwca 2017 roku Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie odwiedził światowej sławy naukowiec prof. Piotr Chomczyński, doktor honoris causa PUM. Pan Profesor jest fundatorem obrazu Franciszka Starowiejskiego dla Uczelni i Szczecina. Fot. Łukasz Szełemej Prof. Piotr Chomczyński urodził się w ..
Stefan Długołęcki, podpułkownik WP Urodził się 21 lipca 1906 r. w Montrealu, był synem Albina i Natalii z d. Bartołd. Po powrocie do Polski zamieszkał w miejscowości Milewo w pow. płońskim. Rozpoczął naukę w gimnazjum w Płońsku i po uzyskaniu ..
Czesław Duma, ps. „Nieznany”; żołnierz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Urodził się 14 października 1925 r. w miejscowości Jeziórko w pow. tarnobrzeskim, był synem Józefa i Weroniki z d. Maciuba. W styczniu 1947 r. wstąpił do oddziału Bolesława Szyszki ps. „Klon” podlegającego ..
Czesław Gałązka, ps. „ Mróz”, „Bystry”; żołnierz AK, ppor. Narodowych Sił Zbrojnych Urodził się 24 lipca 1924 r. w miejscowości Grodzisk w pow. Mińsk Mazowiecki, był synem Franciszka i Leokadii z d. Wareckiej. W okresie okupacji niemieckiej mieszkał w Warszawie. ..